15 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie z klasy 4 i 6 w przyjemny oraz zabawny sposób przypominali sobie tabliczkę mnożenia , uczestnicząc w grach i zabawach. Poznali również historię tabliczki mnożenia, za której twórcę uznaje się Pitagorasa. Dlatego w niektórych krajach nazywana jest tabliczką Pitagorasa.
Zebranie z rodzicami
Szlachetna Paczka w naszej szkole
Święto Niepodległości
Z tej okazji, w piątek 8 listopada, odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Dzisiejsza uroczystość miała na celu w sposób przekrojowy przedstawić ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski.Uczniowie z klas VI i VII przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem pani dyrektor Ewy Szatanek, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Całość została przygotowana pod kierunkiem pań: B.Mierzejewskiej i A.Merchel.
Akademia z okazji 11 listopada w wykonaniu przedszkolaków z grupy Sówki.
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
My Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Drwęczy ŚLUBUJEMY być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urośniemy. Starać się być dobrymi uczniami i swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ŚLUBUJEMY!.
24 października 2024 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Pauliny Kaczyńskiej.
Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę oraz znajomością zdrowego odżywiania.
Dyrektor szkoły Pani Ewa Szatanek potwierdziła, iż uczniowie zdali egzamin podczas występów i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej. Słowa podziękowania zostały skierowane również do rodziców uczniów, którzy licznie zaszczycili szkołę swoja obecnością w tym dniu.
Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali upominki od rodziców oraz pamiątkowe dyplomy. Po uroczystości odbyło się sympatyczne słodkie spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcą w sali lekcyjnej.
Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.
Warsztaty pt:"Wspólnie gramy. Wygrywamy!"
Zabawa to doskonały sposób integracji. Przekonaliśmy się o tym podczas warsztatów pt:"Wspólnie gramy. Wygrywamy!" zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce. Podczas godzinnej zabawy uczniowie kl. 6 i 7 mogli wspólnie spędzić czas, grając w gry edukacyjne tj. Jenga, Tangram, Story Cubes czy Ekspresłówka. Ponadto uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy prac plenerowych pt: ,,30 lat minęło" autorstwa Teresy Piórkowskiej - Ciepierskiej. Dziękujemy pracownikom Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce za możliwość nauki poprzez zabawę w miłej atmosferze.
Emp@tyczna Klasa
W październiku nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EMP@TYCZNA KLASA, który ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. W tym miesiącu obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Empatii. Z tej okazji nasi uczniowie dowiedzieli się, że empatia to umiejętność wczuwania się w sytuację drugiej osoby i dostrzeganie tego, co doświadczają inni, a także zapoznali się z obowiązującym w szkole kodeksem empatii i życzliwości. Poznali też korzyści płynące z empatii, czyli powody, dla których warto być empatycznym. Empatia bowiem, to kluczowy składnik udanych relacji, ponieważ pomaga nam zrozumieć perspektywy, potrzeby i intencje innych ludzi. Jednym ze sposobów, w jaki można zwiększać swoją empatię, jest czytanie książek, do czego zachęcamy naszych uczniów. Z empatią związana jest także gotowość do niesienia pomocy i życzliwość, którą społeczność naszej szkoły okazuje na co dzień oraz biorąc udział w wielu przedsięwzięciach i akcjach charytatywnych.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
"Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
którzy razem uczą się, działają...,
żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,
żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,
pilnował porządku i praworządności...
to nie tylko praca, ale i walka...
w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".
Janusz Korczak
Pod koniec września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została Kojtek Maria- uczennica kl.6, zastępcą przewodniczącej Pińkowska Nina ucz. kl.7, sekretarzem Ropiak Maja- ucz. kl 6 zaś skarbnikiem Kowalczyk Mikołaj-ucz. kl. 7. Opiekunem Samorządu została Pani Magdalena Kurpiewska. Wszystkim gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów.
Dzień Chłopaka
W dniu 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski podarował chłopcom słodki upominek, natomiast podczas przerw na korytarzu szkolnym każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w przebraniu. Wszystkim Chłopcom życzymy jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego !
więcej zdjęć...
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
W piątek 27 września w klasach starszych obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada na 29 września . Święto to zostało ogłoszone 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także budowanie poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Akcja Sprzątanie Świata
W piątek 27 września uczniowie klas starszych kontynuowali akcję Sprzątania Świata. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie.
Akcja Sprzątanie Świata
Uczniowie klas I-III wzięli udział w 31 Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło brzmiało " Na straży czystej Ziemi".
Wydarzenie to było wspólną lekcją poszanowania środowiska, łączącą nas nie tylko z przyrodą, ale również ze sobą nawzajem.
Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za tak wielkie zaangażowanie.
Dzień Chłopaka
Zbiórka dla powodzian
W dniach od 18 do 20 września uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę darów dla poszkodowanych w powodziach zorganizowaną przez Gmina Rzekuń Bartosz Podolak Mieszkańcy Gminy Rzekuń.
Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, naszym uczniom oraz opiekunom za zaangażowanie i pomoc w organizacji.
Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” 2024/2025
Nasza szkoła bierze udział w pilotażowym programie profilaktycznym „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób.
Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie osób uczniowskich w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
Inspiracją do stworzenia programu były kierunki wyznaczone przez wyniki badania „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Badanie to ujawniło obraz młodzieży borykającej się z samotnością, niską samooceną, ograniczonym poczuciem wpływu na otoczenie, brakiem zaufania do profesjonalnej pomocy i wsparcia społecznego, a także z przemocą rówieśniczą i hejtem.
Wystawa plenerowa
W piątek 20 września uczniowie z klasy IV, VI i VII wybrali się do Rzekunia, by zwiedzić nietypową wystawę plenerową ,,Pieśń malowana krwią”. Bardzo dziękujemy autorowi tego niezwykłego przedsięwzięcia, Panu Waldemarowi Cymesowi, nauczycielowi ze szkoły Podstawowej w Rzekuniu za przeprowadzenie tej żywej lekcji historii.
Zbiórka dla powodzian