• INNOWACJE PEDAGOGICZNE

• Innowacje pedagogiczne

• Rok szkolny 2023/2024

"Migamy - pomagamy" -Magdalena Kurpiewska

Adresatami innowacji pedagogicznej "Migamy - pomagamy" są dzieci z oddziału przedszkolnego – grupa „Sówki”- dzieci 5 - 6 letnie. Założenia programowe nauki języka migowego dla dzieci i młodzieży słyszącej — to nie tylko nauka nowego, alternatywnego sposobu komunikowania się z otoczeniem, ale również nauka empatii, rozwoju mowy i rozwoju intelektualnego. Poprawia ich myślenie, koncentrację, pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową. Wpływa na lepsze funkcjonowanie mózgu. Choć wśród społeczności uczniów naszej szkoły nie ma dzieci głuchych/ słabosłyszących, które posługiwałyby się językiem migowym, chcę, aby poznały one podstawy tego języka. Włączenie do zajęć dzieci zdrowych ma na celu rozszerzenie zakresu języka nie tylko      w środowisku osób niedosłyszących.

„Matematyka nie musi być trudna”- Kinga Zawadzka-Dzbeńska

Od listopada 2023r. uczniowie klasy VI biorą udział w innowacji matematycznej „Matematyka nie musi być trudna”. Jej celem jest rozwijanie kreatywnego myślenia, samodzielnego pokonywania trudności i matematycznego analizowani z wykorzystaniem Kart Grabowskiego.

Uczniowie utrwalają i doskonalą swoje umiejętności mnożenia, a także logicznego myślenia. Kształtują wytrwałość, samodzielność i współpracę z rówieśnikami. Zajęcia rozbudzają u uczniów ciekawość i zainteresowanie tabliczką mnożenia, zadaniami logicznymi oraz ułamkami.