Drodzy Uczniowie, zapraszamy!
Drodzy Uczniowie, zapraszamy!
We wtorek odbyło się kolejne Szkolnego Klubu Rummikub.
więcej zdjęć...
Z okazji Mikołajek uczniowie klas I-III mieli okazję przeżyć niezapomniany dzień pełen radości i świątecznej atmosfery. W ramach wyjazdu zorganizowanego przez szkołę odwiedziliśmy kino, gdzie dzieci obejrzały film animowany „Renifer Niko i sanie świętego Mikołaja”. Historia odważnego renifera, który spełnia swoje marzenia i ratuje święta, wzbudziła wiele emocji i wywołała uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników.
Po seansie nadszedł czas na chwilę relaksu i wspólnego posiłku w restauracji McDonald’s. Dzieci mogły wybrać swoje ulubione zestawy i spędzić czas w miłej atmosferze z rówieśnikami. Była to doskonała okazja do integracji.
"Wszystkie dzieci dziś czekają na Świętego Mikołaja i przez okna wyglądają Jego sań w przeróżnych krajach...."
Wizyta Mikołaja i warsztaty pierniczkowe w grupie Sówki.
W środę 4 grudnia w Filii Bibliotecznej w Laskowcu, będącej częścią Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu, odbyły się wyjątkowe warsztaty bożonarodzeniowe. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klasy 4, 6 i 7, którzy pod czujnym okiem Pani prowadzącej mieli okazję odkrywać radość tworzenia świątecznych ozdób oraz poczuć magię nadchodzących Świąt
Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzekuniu oraz Filii Bibliotecznej w Laskowcu za organizację tego wydarzenia. Podziękowania kierujemy również do uczniów za ich entuzjazm oraz zaangażowanie, które uczyniły te warsztaty niezapomnianym doświadczeniem.
Liczymy na kolejne takie inicjatywy i czekamy z niecierpliwością na następne warsztaty w przyszłości!
W środę 4 grudnia uczniowie klasy 1 wzięli udział w wyjątkowej lekcji poświęconej pszczołom i pracy pszczelarza. Było to niezwykłe spotkanie, podczas, którego dzieci dowiedziały się, jak ważne są pszczoły dla naszego życia i jak wygląda codzienna praca pszczelarza.
W trakcie zajęć uczniowie poznali fascynujące fakty o życiu pszczół, ich rolach w ulu (królowa, robotnice, trutnie) oraz o tym, jak pszczoły zapylają kwiaty, przyczyniając się do powstawania owoców i warzyw. Mogli również zobaczyć i dotknąć produktów pszczelich, takich jak miód i wosk. Z wielkim zainteresowaniem oglądali ilustracje uli oraz strój pszczelarza.
To była pełna wrażeń lekcja, która nie tylko dostarczyła wiedzy, ale także wzbudziła w dzieciach szacunek do przyrody i jej małych, ale jakże ważnych mieszkańców – pszczół.
We wtorek 3 grudnia odbyły się pierwsze zajęcia Szkolnego Klubu Rummikub prowadzone przez Certyfikowanego Trenera Rummikub p. Annę Merchel.
Nasza szkoła przystąpiła do programu „Rummikub w szkole”. Jest to inicjatywa mająca na celu wzbogacenie procesu nauczania o kreatywne i angażujące metody bazujące na grze planszowej Rummikub.
Na dzisiejszych zajęciach uczniowie zostali zapoznani z zasadami, które obowiązują w grze Rummikub. Poznamy również zasady obowiązujące na turniejach szkolnych i międzyszkolnych a także kilka strategii gry oraz różne jej wersje.
Kto wie, może wśród nas są przyszli MISTRZOWIE!.
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To międzynarodowe święto ma na celu promowanie uprzejmości i budowania pozytywnych relacji międzyludzkich. W czwartek uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto, a szkolny korytarz został ozdobiony cytatami oraz myślami na temat serdeczności i życzliwości. W całym budynku zostały rozwieszone karteczki z miłymi słowami. Uczniowie mogli przekazać je tym, którym chcieli sprawić przyjemność. Z okazji Dnia Życzliwości w szkole pojawiła się także skrzynka pocztowa, do której każdy mógł wrzucić kartkę z życzeniami i pozdrowieniami, a nasz uśmiechnięty listonosz dostarczył ją adresatowi. Tego dnia w szkole panowała miła i przyjazna atmosfera. Uczniowie chętnie dzielili się dobrym słowem oraz uśmiechem, a całość dopełniała rozbrzmiewająca na szkolnych korytarzach muzyka. Podczas muzycznych przerw można było przekazywać dedykacje i pozdrowienia swoim kolegom oraz nauczycielom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili wszystkie klasy, ofiarując każdemu uśmiech oraz kartkę z sentencją zawierającą przesłanie dnia. W tym dniu uczniowie wybrali także najmilszą osobę w szkole. Została nią Alicja z klasy II. Dzień Życzliwości upłynął w atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy. Podczas tego wydarzenia oraz przy tworzeniu fotorelacji wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.
15 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie z klasy 4 i 6 w przyjemny oraz zabawny sposób przypominali sobie tabliczkę mnożenia , uczestnicząc w grach i zabawach. Poznali również historię tabliczki mnożenia, za której twórcę uznaje się Pitagorasa. Dlatego w niektórych krajach nazywana jest tabliczką Pitagorasa.
Z tej okazji, w piątek 8 listopada, odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Dzisiejsza uroczystość miała na celu w sposób przekrojowy przedstawić ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski.Uczniowie z klas VI i VII przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem pani dyrektor Ewy Szatanek, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Całość została przygotowana pod kierunkiem pań: B.Mierzejewskiej i A.Merchel.
My Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Drwęczy ŚLUBUJEMY być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urośniemy. Starać się być dobrymi uczniami i swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ŚLUBUJEMY!.
24 października 2024 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Pauliny Kaczyńskiej.
Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę oraz znajomością zdrowego odżywiania.
Dyrektor szkoły Pani Ewa Szatanek potwierdziła, iż uczniowie zdali egzamin podczas występów i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej. Słowa podziękowania zostały skierowane również do rodziców uczniów, którzy licznie zaszczycili szkołę swoja obecnością w tym dniu.
Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści dostali upominki od rodziców oraz pamiątkowe dyplomy. Po uroczystości odbyło się sympatyczne słodkie spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcą w sali lekcyjnej.
Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.
Zabawa to doskonały sposób integracji. Przekonaliśmy się o tym podczas warsztatów pt:"Wspólnie gramy. Wygrywamy!" zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce. Podczas godzinnej zabawy uczniowie kl. 6 i 7 mogli wspólnie spędzić czas, grając w gry edukacyjne tj. Jenga, Tangram, Story Cubes czy Ekspresłówka. Ponadto uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy prac plenerowych pt: ,,30 lat minęło" autorstwa Teresy Piórkowskiej - Ciepierskiej. Dziękujemy pracownikom Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce za możliwość nauki poprzez zabawę w miłej atmosferze.
W październiku nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EMP@TYCZNA KLASA, który ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania. W tym miesiącu obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Empatii. Z tej okazji nasi uczniowie dowiedzieli się, że empatia to umiejętność wczuwania się w sytuację drugiej osoby i dostrzeganie tego, co doświadczają inni, a także zapoznali się z obowiązującym w szkole kodeksem empatii i życzliwości. Poznali też korzyści płynące z empatii, czyli powody, dla których warto być empatycznym. Empatia bowiem, to kluczowy składnik udanych relacji, ponieważ pomaga nam zrozumieć perspektywy, potrzeby i intencje innych ludzi. Jednym ze sposobów, w jaki można zwiększać swoją empatię, jest czytanie książek, do czego zachęcamy naszych uczniów. Z empatią związana jest także gotowość do niesienia pomocy i życzliwość, którą społeczność naszej szkoły okazuje na co dzień oraz biorąc udział w wielu przedsięwzięciach i akcjach charytatywnych.
Powered by aSc EduPage